Významná licenční smlouva k zaměstnaneckému vynálezu – PATENT 303 556

27. 4. 2017 -

Rektorem Mendelovy univerzity v Brně prof. Ladislavem Havlem byla podepsána velmi významná Licenční smlouva s Vinným domem, spol. s r.o. Bzenec v zastoupení firmy Lallemand Inc. – Montreal, Kanada.

Objem financí, který z této licenční smlouvy plyne je v řádech milionů korun. Tento krok vzešel po měsících jednání a týká se Patentu 303 556: Použití směsi nasycených mastných kyselin pro inhibici alkoholové či malolaktické fermentace a redukci dávkování oxidu siřičitého při technologii vína.

(EN: Use of saturated fatty acid mixture for inhibition of alcohol or low-alkali fermentation and reduction of dosing sulfur dioxide when producing wine)

Původci tohoto Patentu jsou doc. Ing. Mojmír Baroň, Ph.D., Ing. Michal Kumšta a Ing. Petra Bábiková, DiS. / ze Zahradnické fakulty - Ústav vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity v Brně.

Samotný vynález se týká oblasti stabilizace vína a poskytuje směs nasycených mastných kyselin pro inhibici aktivity kvasinek a mléčných bakterií během alkoholové a malolaktické fermentace a pro snížení dávkování oxidu siřičitého během technologie vína.

Důležité odkazy