Konference Konopí a věda IV. na MENDELU

19. 4. 2018 -

Dne 18. 4. 2018 se na půdě Mendelovy univerzity v Brně konala v řadě již čtvrtá Konference Konopí a věda.

Konopí a věda IV. / Cannabis and Science IV. - conference.

V rámci konference přednášeli domácí a zahraniční odborníci, všechny přednášky byly tlumočeny simultánně do češtiny i angličtiny.
Konference byla rozdělena do dvou bloků. Dopolední blok představil aktuální práci v oblasti výzkumu technického i léčebného konopí v ČR a odpolední blok shrnul aktuální situaci v oblasti zavádění léčebného konopí do praxe u nás i ve světě. Dále byly popsány problémy, se kterými se ti, kdo se tomuto tématu věnují, musejí každodenně vypořádávat.

Mezi přednášejícími se objevil Dr. Ethan Russo, neurolog se specializující se na dětskou neurologii, jenž měl vždy silný zájem o léčivé rostliny. Tento zájem se promítl i do jeho praxe a výzkumné práce, kde si kladl za cíl přivést konopí a další botanické látky zpět do hlavního proudu medicíny. Po 20 letech zkušeností v klinické praxi se v roce 2003 stal hlavním konzultantem britské farmaceutické společnosti GW Pharmaceuticals, která vyrábí konopné léky na předpis. V současnosti pracuje jako ředitel výzkumu v pražském institutu ICCI, který se věnuje výzkumu konopí a kanabinoidů. Ethan je autorem či vydavatelem sedmi knih o konopí a léčivých bylinách, více než padesáti odborných článků o neurologii, léčbě bolesti, konopí a etnobotanice. Konzultuje či přednáší o těchto tématech po celém světě.
Více o práci Ethana Russo: http://spolekkopac.org/cz/21/novinka?id=126

Další informace ke Konferenci najdete na: https://www.facebook.com/CTT-Mendelu-Brno-729248017176346/ nebo https://www.facebook.com/biologierostlin/

 

Důležité odkazy