Mezinárodní agrosalón Země živitelka

6. 9. 2018 -

...s podtitulem: 100 let českého zeměděltsví.

Návštěvnost letošního 45. ročníku veletrhu se vyšplhala až na rekordních 115 697 návštěvníků, což je nejvíce za posledních 14 let. Jako každý rok se veletrhu aktivně zúčastnila i Mendelova univerzita v Brně. Výprava z Agronomické fakulty představila nový produkt - ječmen "Pot barley", který díky vysokému obsahu beta-glukanů přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. "Pot barley" soutěžil o cenu Zlatý klas a toto ocenění také získal. Tento speciální produkt, na jehož vývoji se podíleli naši vědci, zaujal porotu v kategorii potravinářství a zpracovatelský průmysl.

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalón svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice i na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Letošní 45. ročník byl ještě větší, pestřejší a zajímavější než ročník minulý. Podtitul „100 let českého zemědělství“ se  prolínal celou Zemí živitelkou. Návštěvníci se mohli seznámit nejen s historickými stroji jako jsou revoluční motorové pluhy Exelsior a Praga K, historické traktory a kombajny, ale i s nejmodernější technikou v podobě například samořiditelných traktorů. Na počest společné historie byla u příležitosti Národních dožínek, které jsou každoročně součástí Země živitelky, zasazena lípa.

Český svaz chovatelů masného skotu a jejich evropští partneři připravili na letošní Zemi živitelku unikátní prezentaci - EUROPEAN ANGUS SHOW. Program na předvadišti připravoval i Národní hřebčín Kladruby nad Labem s nejstarším českým plemenem a českým chovatelským unikátem starokladrubským koněm, Zemský hřebčinec Písek a Asociace svazů chovatelů koní České republiky.

zdroj: http://www.zemezivitelka.cz/