28. 8. 2017

Mendelova univerzita v Brně spolu s ředitelem CTT MENDELU Dr. Trojanem, panem prorektorem Darkwahem a dalšími se zúčastnila tradičního mezinárodního agrosalónu.

1. 7. 2017

Nový chléb je jedním z produktů aplikovaného výzkumu Mendelovy univerzity. "Šlechtitelé dodali přidanou hodnotu v podobě vyššího obsahu vitamínů, minerálů a antokyanů, které přispívají k lepšímu zdraví člověka," uvedl za výzkumný tým Tomáš Vyhnánek z Ústavu biologie rostlin Agronomické fakulty.

1. 6. 2017

Projekty PoC jsou zaměřeny na podporu vědeckých aktivit vedoucích ke komerčnímu uplatněni.Výsledky těchto aktivit/výzkumu musí mít vysoký komerční potenciál a existující trh s pravděpodobností uplatnění.

Vyhlášení výzvy 1. 6. 2017 / Ukončneí sběru přihlášek 31. 8. 2017

1. 6. 2017

Do 3. výzvy, která byla vyhlášena v červnu 2017 se přihlásilo 17 žadatelů o finanční podporu.

Rada pro komercializaci na svém zasedání vybrala k podpoře 8 projektů.

9. 5. 2017

Na půdě univerzity bylo 9. 5. 2017 podepsáno Memorandum o spolupráci s partnerem Mendelovy univerzity v Brně - Karlovou pekárnou

27. 4. 2017

Rektorem Mendelovy univerzity v Brně prof. Ladislavem Havlem byla podepsána velmi významná Licenční smlouva s Vinným domem, spol. s r.o. Bzenec v zastoupení firmy Lallemand Inc. – Montreal, Kanada.

13. 4. 2017

Výzkumníci MENDELU mohli s podporou projektu TAČR Gama zahájit zkušební testování v podmínkách skleníku. S pomocí zařízení ADOPS (Acoustic Detector Of Plant Stress) napojili část skleníku na samořídící systém.

24. 2. 2017

Ve dnech 28. 2. - 2. 3. 2017 prezentovalo CTT MENDELU výstupy univerzity, ale i samotnou univerzitu na druhém ročníku veletrhu VVI na brněnském výstavišti.

23. 2. 2016 - CTT MENDELU

Středočeské inovační vouchery jsou dotačním programem na podporu spolupráce podniků se sídlem či provozovnou ve Středočeském kraji s vysokými školami či výzkumnými organizacemi (tzv. poskytovateli znalostí) z ČR

2. 1. 2016 - CTT MENDELU